Jdi na obsah Jdi na menu
 


9. kolo J.09 (LFC Nova B - Don Giovanni)

3. 6. 2009

 

LFC Nova B - Don Giovanni  1:6 (1:2)

 

Sestava LFC:  Mládek (B) - Kroj (C), Landa, Uhlíř st., Capouch, Uhlíř ml., Koudelka,

Branky LFC: Capouch

 

     Další zápas proti týmu z čela tabulky, tentokrát proti Don Giovanni, nás čekal už v devátém jarním kole a vzhledem k tomu, že situace je hodně napínavá, čelo i závěr tabulky 7.A ligy je opět vyrovnaný, by se nám hodil každý bodík z utkání proti papírovému favoritovi.

     Bohužel, jedním z pravidel pro úspěch v Hanspaulce je zodpovědná účast na zápasech. V našem případě, byť se v minulých sezónách začínalo zdát, že to není náš aktuální problém, to ale poslední dobou dost skřípe - vrcholem byl zápas proti Pobliónům, který jsme museli zpoloviny odehrát prakticky ve čtyřech a zbytek v pěti lidech (nepočítaje Honzu ml., který, byť se snažil co to šlo, v teniskách, džínách a s vykloubeným palcem, byl na hřišti především proto, aby se utkání mohlo vůbec odehrát). Bohužel ani poté, včetně turnaje na Plešivci, není lepší, přičemž proti "Hoteliérům" byl jen jeden hráč na střídání, což je v našem případě a proti takovému soupeři málo!!! 

 

     Vhodná taktika a skutečnost, že jsme se ujali vedení hned z první akce, kdy Kapsík po rozehrávce potáhl míč kousek do hloubi soupeřovi půlky, vystřelil, přičemž jeho střelu brankář asi trochu podcenil a vytlačil jen na tyč, u které už ale číhal dobíhající a volný Petr, který tentokrát prázdnou branku neminul - 1:0. S takovým začátkem soupeř evidentně nepočítal a v kombinaci s celkem slušným "zanďourem" v našem podání mu trvalo hodnou chvíli, než se zmohl na nějakou kloudnější akci. My se snažili hrozit z brejků a hrát hlavně vzadu na nulu, což se nám ale nepodařilo ani do konce poločasu. Po kombinační akci nás soupeř rozebral a akci zakončil přihrávkou přes vápno a střelou (spíš ukopnutím a šourákem) přes celou branku, kdy míč z obou stran putoval kolem ležícího Tomáše - 1:1... Bohužel po chvilce přišla dálší gólová situace, kdy Tomáš pustil střelu do prostřed branky, čímž soupeř otočil stav utkání - 1:2. Tak skončil poločas a ve druhém nás tak čekal hodně těžký úkol, a to pokusit se vybojovat nějaký ten bodík.

 

     Druhý poločas byl průběhem stejný, soupeř měl převahu, my se snažili o brejkové situace, ale chyběla finální část - buď lepší přihrávka nebo zakončení. Bohužel ještě níže nás dostala další laciná branka soupeře, který tak získal dvoubrankový náskok - 1:3. za tohoto stavu jsme měli několik dobrých šancí, ale neproměnili jsme je, za což nás soupeř v poslední pětiminutovce potrestal ještě trojicí branek. Nejprve z velké dálky a z velkého úhlu prošel Tomášovi míč na zadní tyč - 1:4, poté po sporné situaci, kdy Čertovi do odkopu vložil soupeř nohu a rozhodčí odpískal proti nám přímý kop (byť se tak stalo ve vápně a měla by se při takovém posouzení kopat penalta), prošel míč zdí až do sítě - 1:5 a nakonec v samém závěru zakončil soupeř přečíslení 2 na 1 dorážkou do odkryté branky - 1:6.

     Soupeř tak zaslouženě zvítězil, na nás však byl znát nedostatek sil jak z důvodu omezené možnosti střídat, tak únavy po turnaji na Plešivci, kde účinkovala většina aktérů zápasu na naší straně...  

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

DG - Nova LFC B 6:1

(Tonda, 4. 6. 2009 19:39)

V pohodě :-). Taky jsme museli před sezonou posílit, začali jsme se totiž scházet jako vy.... (jak vidím). GOOD LUCK !!!

Re:

(Čert, 4. 6. 2009 19:18)

Sorry, popis neměl vyznít jako nějaké snižování vašeho výkonu. Jen jsem nějak neměl chuť a kapacitu popisovat půltucet gólů soupeře. Jinak blahopřejeme k postupu, herně na vyšší soutěž určitě máte.

Don Giovanni

(Tonda, 4. 6. 2009 14:37)

Zdravím ! I na našich stránkách jsem se vyjádřil, že KLOBOUK DOLŮ PŘED VAŠÍM TÝMEM. Hráli jste korektně v duchu fair play !!!"Čerta" jste honili po celém hřišti, ale ten sám to otočit nemohl... Trochu mě mrzí, že tady trochu "snižujete" naše branky (hlavně moje dvě ... he,he :-). Na brankáře to vše neházejte, prostě se nám dařilo proměňovat šance. Mrzí mě, že jsem nekopal penaltu (rozhodčí to vytáhl za vápno), byla by to snad první za několik posledních let..:-). Každopádně Vám držíme palce (záchrana by neměla být Vaší starostí) a kdykoliv s vámi dáme rádi přátelák ! AS ( dongiovanni.estranky.cz )