8. kolo P.10 (LFC Nova B - Torpedo Ohrobec SKA)

LFC Nova B – Torpedo Ohrobec SKA  2:6 (2:3)

Sestava LFC Nova B: Mládek (B) - Kroj (C), Pátecký, Uhlíř ml., Uhlíř st., Svárovský,

Doležal, Landa, Jandečka

Branky LFC Nova B: Uhlíř ml., Kroj

Po dvou vítězných zápasech nás tentokrát čekal ve Štěrboholech suverénní leader naší skupiny, takže početná sestava na naší straně byla oproti minulému zápasu jistě potěšující, byť často platí, že kvantitou kvalitu nenahradiš... V hnusném podzimním počasí (zima, déšť) ale bylo zaděláno na zajímavou konfrontaci s týmem, jehož dosavadní výsledky dávaly jasně najevo, že ze třetiligové kvality ani během jarní stopky (po disciplinárním trestu) nic neztratil.

Od úvodu zápasu dával soupeř znát svou technickou kvalitu, ale z naší strany byla odpovědí odpovědná hra, se snahou nedat soupeři příliš prostoru. Mokrý terén i míč trochu ovlivňoval kvalitu kombinační hry, ale v jednom z rychlých přečíslení to soupeřům v závěru první desetiminutovky vůbec nevadilo a v té době nejlepší střelec Torpeda zakončoval do prázdné branky - 0:1. Branka nijak nezměnila obraz hry, neboť bylo jasné, že nemůžeme otevřít hru natolik, aby soupeř opakoval své kanonády proti Pivusu nebo Admiře... Přestože jsme hráli s tímto vědomím, neznamenalo to rezignaci na útok a v polovině 1. poločasu se nám podařilo srovnat skóre, když se hezky trefil Honza ml. - 1:1. Soupeře to možná trochu překvapilo, protože se místy bylo zřejmé, že všichni jeho hráči nehrají s plynem na podlaze... Bohužel vyrovnaný stav jsme dlouho neudrželi, když se soupeř zleva natlačil před branku a střelou na přední tyč překonal Tomáše - 1:2. Brzy navíc přišel problém při rozehrávce, kdy odkop Kapsíka skončil už na půlce na kopačkách soupeře a velice rychle se odtud dostal potřetí do naší sítě - 1:3. Těsně před poločasem se nám ale podařilo snížit, když Martin vybojoval na našem vápně míč, vystartoval kupředu, natlačil se před obránce a na hranici soupeřova vápna naservíroval Čertovi míč před prázdnou branku - 2:3.

Druhý poločas tak pokračoval téměř identicky, když jsme samozřejmě bránili poměrně lichotivý stav, ale současně se snažili zkusit utkání ještě víc zdramatizovat. Nahrávaly nám k tomu i zahozené velké šance soupeře, ale bohužel i na naší straně se některé nadějné akce nepodařilo gólově zakončit. Poslední desetiminutovka ale byla drtivá - na jejím začátku jsme při autu nepokryli nabíhajícího hráče, který zcela sám ve vápně neměl problém z první překonat Tomáše - 2:4. Poté se měnilo čelo tabulky nejlepších střelců soupeře (i celé 8.B ligy), kam se svým druhým gólem v zápasu prostřílel další z hráčů Torpeda - 2:5. Těsně před koncem pak jiný hráč soupeře dovršil hattrick a stanovil konečné skóre zápasu - 2:6.

Škoda závěrečné desetiminutovky, kdy se naplno projevila převaha soupeře, protože výsledek proti soupeři, který míří mílovými kroky tam, odkud se administrativním rozhodnutím dostal do pralesní ligy, mohl opticky vypadat mnohem lépe...